اولويت نخست شهرداري ؛توسعه محلات كرج با هدف جذب گردشگر

مراسم توديع و معارفه شهردار از سوي اعضاي پنجمين شوراي شهر كرج، برگزار شد و ضمن تقدير از خدمات علي تركاشوند، حكم شهرداري به اصغر نصيري، اهداء شد.
به گزارش ايلنا،رئيس شوراي شهر كرج در اين مراسم كه با حضور مديران شهر ي،نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي واستاندار البرز در تالار شهيدان نژادفلاح، برگزار شد،گفت: : شهردار از بين ۳۰ گزينه و طي برگزاري ۲۶ جلسه در قالب سه كارگروه، برگزيده و معرفي شد و اين فرايند در شوراي پنجم به گونه اي انجام شد تا اقدامات گذشته، تكميل شود.محمد نبيوني افزود : اميدواريم همه مسئولان در كرج با همدلي بتوانند در انجام خدمات شهري، سهيم باشند و شاهد شهر انسان محور باشيم.
رشد و تجهيز بيمارستاني قابل توجه است
محمدجواد كوليوند، نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي هم گفت: رشد سرانه بيمارستاني البرز بسيار قابل توجه بوده و كمك شهرداري و شورا در ارتباط با ساخت و تجهيز بيمارستان، كمك كرد كه به متوسط كشوري برسيم. وي با يادآوري سفر مديران استان به خوزستان، اظهار داشت: قرار بود۵۰ درصد جايگاهي در خوزستان با همكاري شهرداري و شورا و بقيه هزينه‌ها را ديگر دستگاه‌ها متقبل شوند كه فقط كمك شورا و شهرداري محقق شد.كوليوند ضمن اشاره به ساخت پل حصارك به عنوان پروژه بزرگ عمراني، گفت: ايجاد دو آرامستان در استان از ديگر كارهاي مهم انجام شده شورا و شهردار سابق است. اين نماينده مجلس اظهار داشت: كاشت ۱هزارو ۲۰۰ ميليارد هكتار درخت در البرز و ايجاد ۱۰۰ هكتار نهالستان، قابل توجه است. كوليوند به بزرگراه شمالي اشاره كرده و بيان كرد: بزرگراه شمالي كرج بايد اتفاق بيافتد كه با همت شورا و شهرداري انجام مي شود لذا لازم است دست به دست هم و با كمك ديگر دستگاهها تلاش كنيم، اين مهم صورت گيرد.
عملكرد ناموفق در ساخت و ساز غير مجاز
محمود دادگو، رئيس دوره چهارم شوراي شهر كرج، گفت: در بسياري از موارد همچون جلوگيري از ساخت و ساز غير مجاز، خوب كار نكرديم. از طرفي در ارتباط با مسايل فرهنگي لازم است همه مسئولان، وارد ميدان شوند.وي افزود: همه ما در كارمان ممكن است اشتباه داشته باشيم اما سعي كرديم بسياري از تصميمات شورا به صورت كارشناسي بررسي شود.رئيس چهارم شوراي شهر گفت: در مورد خيلي مسائل از جمله ساخت و ساز غير مجاز نتوانستيم كار زيادي انجام دهيم و در بحث فرهنگي نيز لازم است همه دستگاه ها، وارد ميدان شوند.دادگو ضمن تأكيد اين نكته كه شورا، شوراي شهرداري است، تصريح كرد: اين مهم بايد با تدبير حل شود و غير از اين چاره اي وجود ندارد.دادگو با ابراز تأسف، گفت: متاسفانه اكثر درآمدهاي ما با كميسيون ماده صد تامين مي شود كه شوراي پنجم اين نكته را در نظر داشته باشد.
نصيري دانش آموخته مديريت شهري است
علي تركاشوند، شهردار سابق كرج با بيان اين كه يكي از رموز پيشرفت ما تعامل با شورا بود، اظهار كرد: بايد بپذيريم كه برنامه ريزي در سطوح ملي رشد كند و لازم است در اين راستا به برنامه ريزي در سطح محلي و شورا نيز توجه داشته باشيم. تركاشوند تصريح كرد: در برنامه ششم، مديريت شهري در استان محو بود و اگر كاري هم انجام شد، تلاش مجموعه مديريت شهري و دستگاه ها و مسئولان بوده است.وي افزود: با توجه به ركود شهرداري و مشكلات اقتصادي، شورا طي ۴ سال گذشته با تدبير و جسارت توانست در سال ۹۶ شهرداري را با افزايش چشمگير بودجه روبرو كند.
ضرورت حل مشكلات حاشيه شهر
علي نجفي، استاندار البرز نيز ضمن اعلام حمايت از شهرداري و شوراي پنجم، تأكيد كرد: كمك مديران و دستگاه هاي مربوطه در برطرف كردن مشكلات حاشيه نشيني، ضرورت دارد. لازم است تلاش هاي بسياري صورت گيرد كه شهرداري و شورا بتوانند اين معضل شهري را حل كنند. وي افزود: استان البرز استثناهايي دارد كه ترافيك شهري و گذري مسافران از جمله مشكلات شهر است. همچنين تركيب چشمگير شهر و روستا در اين كلانشهر كه به عنوان چهارمين شهر بزرگ كشور محسوب مي شود، كم نظير است. استاندار البرز با بيان اينكه شهر به همت و تلاش مضاعف نيازمند است، اظهار داشت: بايد ضمن ادامه خدمات شهرداري و شوراي چهارم، در حوزه زيباسازي، خدمات شهري، عمراني، اجتماعي و فرهنگي و تصميمات مهم در اين خصوص، با جديت كار كرد.
زيبايي كرج فداي توسعه شده
اصغر نصيري، شهردار منتخب شهر كرج هم ضمن قدرداني از اعتماد اعضاي شوراي شهر، گفت: شهر كرج ديگر مانند گذشته اش زيبا نيست وگرفتار توسعه بدون مديريت شده است. اين شهر شايسته سكونت شهروندي نيست چراكه مشكلات به شهر تحميل شده و كام شهروندان از ديدار مكرر اين آشفتگي و نازيبايي، تلخ و خاطرها مكدر شده است. وي با تاكيد بر لزوم حمايت مردمي در مديريت شهري، خاطرنشان كرد: حمايت دستگاه ها و نهادهاي شهري و استاني مي تواند در حل بحران شهري، كمك به سزايي باشد و من در ابتداي مسير خدمت، دست ياري به سويشان دراز مي كنم.نصيري به لزوم اولويت بندي در انجام پروژه هاي شهري اشاره كرد و گفت: مشكلات ترافيك با پروژه هايي كه به آن دامن زد، همچنان ادامه دارد و با وجود پرداخت هزينه هاي هنگفت، حمل و نقل جزو مشكلات موجود اين كلانشهر، باقي مانده است.وي به راه اندازي مترو، تاكيد كرد و ادامه داد: شهر براي توريسم، جذاب نيست لذا بايد در رفع نابساماني هاي شهر از بدو ورود به شهر شروع كرد و تا محلات ادامه داد. بدين منظور توسعه محلات جزو برنامه هاي آينده شهرداري خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *