اخبار کوتاه سیاست

منتجب‌نيا: روحاني شعارهاي اصلاح‌طلبانه داده و بايد به آن‌ها عمل كند
قائم مقام حزب اعتماد ملي گفت: من از مسئولان و تصميم‌گيران تقاضا مي‌كنم در اتاق‌هاي دربسته تصميمات عجولانه و غيركارشناسي نگيرند كه به ضرر خودشان، منافع و مصالح كشور است. حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نيا در گفت‌‌وگو با ايلنا،: در پاسخ به اين سوال كه گفته مي‌شود روحاني قصد بازگشت به پايگاه اصولگرايي خود را دارد، گفت: دو مساله وجود دارد؛ نخست جلسه راي اعتماد به وزراي پيشنهادي علوم و نيرو و سپس شخصيت خود آقاي روحاني. راي اعتماد مجلس به اين معنا نيست كه آقاي روحاني به سمت اصولگرايان گرايش پيدا كرده است؛ چون آقاي اردكانيان اصلاح‌طلب و وزير آقاي خاتمي بودند و يا اگر آقاي غلامي اگر اصلاح‌طلب نيست اصولگرا هم نيستند و اين بدان معناست كه روحاني اين افراد را تحميل نكرده است.وي تاكيد كرد: چنين اتفاقي نشانه ناكارآمدي شواي عالي سياست‌گذاري است كه محصولش فراكسيون اميد در مجلس و شوراي شهر است. صحيح بود اين كار بر اساس يك كار كارشناسي صورت گيرد و وقتي گفتند احزاب كنار بروند و شخصيت‌هاي كاريزماتيك تصميم بگيرند، نتيجه‌اش همين مي‌شود.منتجب‌نيا در ادامه با بيان اينكه روحاني نه سمت راست رفته است و نه چپ گفت: رئيس‌جمهور شخصيت مستقلي دارد البته داراي نقاط ضعف و قوتي است. اصلاح‌طلبان ايشان را روي كار آوردند و از وي دفاع كردند روحاني شعارهاي اصلاح طلبانه داده و بايد به آن‌ها عمل كند.وي خاطرنشان كرد: آن زمان هم گفتم نبايد چك سفيد امضا بدهيم بايد با روحاني صحبت كنيم در حال حاضر هم مي‌گويم نه تخريب روحاني و نه تقويت بدون چون و چراي او. ما بايد با منطق و استدلال دنبال مطالبات خودمان از رئيس‌جمهوري باشيم.
افراط و تفريط هرگز نمي‌تواند در خدمت توسعه كشور باشد
دوازدهمين نشست فصلي حزب اعتدال و توسعه با حضور دبيركل، معاونان، دبيران تشكيلات استاني و روساي كانون‌ها و سازمان‌هاي حزب، با محوريت تقويت آموزش‌هاي تشكيلاتي و سياسي، در تهران برگزار شد.به گزارش ايلنا، محمدباقر نوبخت در ابتداي اين نشست، با اشاره به برخي فرازهاي تاريخي اين حزب گفت: رويش‌هاي روزافزون حزب اعتدال و توسعه طي حدود دو دهه حيات آن، نشاندهنده كارآمدي گفتمان اعتدال و اقبال جامعه نسبت به اين گفتمان است. وي، حزب اعتدال و توسعه را الگويي مناسب در راستاي فعاليت‌هاي قانونمند حزبي در كشور عنوان كرد و اظهار داشت: تجربيات گذشته نشان داد كه افراط و تفريط هرگز نمي‌تواند در خدمت توسعه كشور، رفاه مردم و اعتلاي نظام مقدس جمهوري اسلامي باشد. دبيركل حزب اعتدال و توسعه به بخش‌هايي از مرامنامه اشاره و خاطرنشان كرد: بسط و توسعه آزادي‌هاي مشروع اجتماعي، دفاع از حقوق شهروندي، تعامل سازنده با جهان و حمايت از حضور جدي زنان و جوانان در عرصه مسئوليت‌هاي اجتماعي، سياسي و شهروندي بر مبناي اصل شايسته‌سالاري از جمله خواست‌هاي كليدي در مرامنامه حزب اعتدال و توسعه بوده است. وي همچنين پايبندي كامل به قانون اساسي و اصل ولايت فقيه را از افتخارات حزب اعتدال و توسعه برشمرد و ابراز داشت: حزب اعتدال و توسعه همواره مروج فعاليت سياسي و تقويت تحزب در چارچوب موازين قانوني بوده و شادابي و تنوع ديدگاه‌ها را در خدمت تقويت بيش از پيش مردم‌سالاري ديني و اعتلاي نظام و كشور مي‌داند.
روحاني همواره از طريق كابينه فراجناحي به دنبال حفظ آرامش بوده است
معاون سياسي حزب اعتدال و توسعه گفت: آقاي روحاني همواره اعتقاد عميقي به حفظ آرامش در كشور و نيز تعميق وحدت ميان جريان هاي سياسي از طريق تشكيل كابينه فراجناحي داشته اند؛ اعتقادي كه برآمده از انديشه مترقي اعتدال است.به گزارش ايسنا، محمود واعظي معاون سياسي حزب اعتدال و توسعه در دوازدهمين نشست فصلي حزب اعتدال و توسعه با اشاره به برخي مسائل داخلي اين حزب اظهار كرد: آقاي روحاني همواره اعتقاد عميقي به حفظ آرامش در كشور و نيز تعميق وحدت ميان جريان هاي سياسي از طريق تشكيل كابينه فراجناحي داشته اند؛ اعتقادي كه برآمده از انديشه مترقي اعتدال است.وي خطاب به منتقداني كه سكوت در مقابل هجمه هاي رسانه اي را مطلوب نمي دانند گفت: گفتمان اعتدال بر مبناي احترام به مخالف و پذيرش نقد شكل گرفته است. البته سكوت در مقابل برخي بداخلاقي ها به معناي تنازل از دفاع از حقوق ملت نيست. دكتر روحاني در دفاع از حقوق مردم بسيار جدي است. به عنوان مثال، ايشان در مساله سپنتا نيكنام، با قاطعيت در دفاع از حقوق شهروندي واكنش نشان دادند.معاون سياسي حزب اعتدال و توسعه در بخش ديگري از سخنان خود به حوزه سياست خارجي نيز اشاره كرد و با برشمردن برخي رفتارهاي عجيب سياسي رييس جمهور آمريكا گفت: دولت جديد آمريكا نه فقط با جمهوري اسلامي ايران بلكه با متحدان راهبردي اروپايي خود نيز دچار چالش است چرا كه تا به امروز ديده نشده كه رييس جمهور يك كشور ساعت ۲ بامداد سياست هاي داخلي، منطقه اي و جهاني دولتش را با توييت كردن به جهانيان اعلام كند و چالشي ايجاد نمايد كه ساير همكارانش در صدد توجيه و اصلاح ان برآيند. وي ضمن تاكيد بر پايبندي ايران به برجام مادامي كه طرف مقابل و به خصوص آمريكا به آن پايبند باشد گفت: تحليل ما اين است كه ترامپ از برجام خارج نمي شود ولي ايران براي هر گزينه اي كه ترامپ و كنگره آمريكا در خصوص برجام رو كنند، گزينه مطلوب خود را در اختيار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *